Na jakich zasadach działają rekuperatory bezkanałowe i do czego się je wykorzystuje?

Wśród wielu rodzajów rekuperatorów dostępnych na rynku, rekuperatory bezkanałowe należą do tych najbardziej popularnych. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim prostota instalacji i użytkowania, dzięki czemu nawet osoby, które do tej pory nie miały styczności z rekuperatorami nie powinny mieć większych problemów z ich instalacją i obsługą.

Ogół chwilą wspomnianych łączenie

Współczesne rekuperatory bezkanałowe nie wymagają dostępu do kanałów wentylacyjnych. Oznacza to, że można instalować je nawet w pomieszczeniach pozbawionych dostępu do tego rodzaju kanałów. W większości przypadków ich montaż ogranicza się do podłączenia rekuperatora do źródła zasilania i umieszczenia go w systemie wentylacyjnym.

Pozyskane ciepło mamy

Umieszczone w systemach wentylacyjnych rekuperatory bezkanałowe odpowiada za odzyskiwanie energii z powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz budynku. Pozyskane w ten sposób ciepło można następnie wykorzystać do ogrzania kolejnej porcji powietrza, dostarczanej z zewnątrz. Oszczędności energii dzięki zastosowaniu takiego systemu sięgają nawet 80%, co w przeliczeniu na pieniądze daje naprawdę duże sumy.

Związku nadzwyczajnego

Oszczędności energii są korzystne również z punktu widzenia ochrony środowiska. Nic więc dziwnego, że rekuperatory bezkanałowe są współcześnie stosowane w większości nowoczesnych budynków. Co więcej, w budynkach użyteczności publicznej i w takich, w których wymagana jest instalacja wentylacyjna o dużej wydajności, montaż rekuperatorów jest wręcz obowiązkowy, ponieważ znacznie poprawia jakość powietrza wewnątrz budynku.